ارائه مختصری از گزارش عملکرد شهرداری در سال جاری

ساماندهی قالاباشی یکی دیگر از پروژه های شهرداری است که تاکنون 100 میلیون تومان هزینه شده و 100 میلیون تومان دیگر هم برای سیستم آبیاری آن مورد نیاز است.

در حوزه فضای سبز دو پروژه مهم را امسال شهرداری به بهره برداری رسانده است که این دو پروژه به نامهای پارک ساحلی گادارچایی و فضای سبز محمدیه میباشد.برای اجرای پارک ساحلی 10 هزار مترمربعی گادارچای 40 میلیون تومان و برای اجرای فضای سبز در بوستان محمدیه به متراژ ۱۵۲۸۰ متر مربع، 100 میلیون تومان هزینه شده و حالا سرانه فضای سبز در نقده برای هر نفر از 5 متر به 6 متر افزایش پیدا کرده است.

تاکنون 396 میلیون تومان برای رنگ آمیزی، مبلمان شهری، تونل نور، سطل های زباله، نورپردازی و ست های ورزش همگانی هزینه شده است.

تاکنون 520 میلیون تومان برای زیر سازی هزینه شده و برای عملیات شن ریزی به تعداد 500 ماشین هم تاکنون 70 میلیون تومان هزینه انجام گرفته.

آنا کؤرپوسی یا پل فلکه مادر بزرگترین پل شهرستان نقده است که دارای 100 متر طول، 150 متر دیوار بالا دست و پایین و 1235 متر مربع عرشه است که در آن 350 عدد تیر تولید شده است. این پل که در آستانه بهره برداری قرار دارد تا به اینجای کار 2 میلیارد و 500 میلیون تومان برایش هزینه شده. در سال 97 میزان جدول گذاری به 20 هزار متر طول می رسد که هزینه آن بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان بوده و علاوه بر آن 42 هزار متر مربع هم پلاک بتنی به ارزش دو میلیارد و 700 میلیون تومان زده شده است. در حدود 60 هزار مترمربع آسفالت رویه تا 15 مهر امسال با هزینه 2 میلیارد و 370 میلیون تومان وهمینطور 4 هزار و 300 متر آبرو داخل معابر با هزینه 250 میلیون تومان اجرا شده است. همچنین بیش از 27 هزار متر لکه گیری هم با یک میلیارد تومان انجام شده است.

با عنایت به پیش بینی پل مادر بر روی نقشه طرح تفصیلی شهر نقده به جهت انتقال بار ترافیکی خیابان نبوت به خیابان ولایت و نهایتا استفاده ازین مسیر به عنوان کمربندی مسیر محمدیار به سمت پیرانشهر و همچنین با توجه به تراکم جمعیت منطقه محمدیه ،مطلبید که این پل به همراه خود پل محمدیه که جدیدا توسعه یافته است برای عبور و مرور آماده شود و شهرداری در برنامه کاری خود قرار داد و ان شاالله تا آخر سال 1397 به بهره برداری خواهد رسید.

پروژه پل ولایت مهمترین پروژه شهرداری که تا سال 94 فقط 30درصد پیشرفت داشت اما در سه سال اخیر این پیشرفت به 85درصد رسیده و اگر شرایط جوی اجازه دهد شاید در دهه فجر شاهد افتتاح یک باند آن باشیم. این پروژه با قرارداد جدید با سازمان همیاری شهرداری ها به مبلغ 57000000000 ریال میباشد که جا گذاری و نصب سه تیر فلزی در عرشه ضلع شرقی به اتمام رسیده و آرماتور بندی و قالب بندی تیرهای بتنی عرشه شرقی آغاز شده است. از سال ۹۴ تا 15 مهر سالجاری (97) 4 میلیارد و 100 میلیون تومان برای این پل هزینه شده و با احتساب قیمت امروز بازار دستکم 2 میلیارد و 500 میلیون تومان دیگر هم برای اتمام کامل کار نیاز است.

با توجه به افزایش جمعیت و سطح شهر نقده و ازدیاد خودروهای همشهریان و همچنین وجود یک مرز فعال به نام مرز تمرچین که از نظر تجاری فعال بوده ،با وجود یک پل در کل سطح شهر نقده که ارتباط بین مرکز استان و همچنین مرز است جوابگوی این مراودات نمیباشد لذا لزوم وجود پل ولایت بسیار ضروری جهت انتقال بار ترافیکی داخل شهر به کنارگذر است.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شهرداری نقده می‌باشد. طراحی و پیاده سازی توسط تیم سامیار گرافیک